תנועת הביצית בחצוצרות

תנועת הביצית בחצוצרותתנועת ביציות

את חסימת החצוצרות ניתן לזהות בהליך רפואי של צילום רחם, אליו מגיעות נשים המתקשות להיכנס להריון, והוא הליך שגרתי בבירור הרפואי.

כרקע, החצוצרות הינן זרועות המקושרות לרחם ואשר מגיעות בסמוך לשחלות. החצוצרות (נקראות כך בשל צורתן) הינן באורך של כ-10 ס"מ ובקוטר של בין חצי ס"מ לס"מ אחד.
תפקידן הינו לקלוט את הביצית אשר השתחררה בתהליך הביוץ ולהעבירה לתוך חלל הרחם להשתרשות ולתחילת הריון. פנים החצוצרה (הלומן) מצופה ברירית שתומכת ביכולת תאי הזרע לנוע לכיוון הביצית וכן מזינה את הביצית ואת אותם תאי זרע העוברים דרכה. בנוסף, חלל החצוצרה מצופה בשערות דקות ועדינות (סילייה) אשר מניעות ודוחפות את הביצית לכיוון הרחם ואל תוכו.
לעיתים, מסיבות שונות, ישנה ירידה ביכולת תנועת הביצית בחצוצרות, לעיתים בשל תנועתיות ירודה של הסילייה (אותן שערות עדינות) ולעיתים בשל חסימה של חלל החצוצרה עצמה. במצב זה של חסימת חלל החצוצרה, כמובן שלא יתכן מפגש זרע וביצית בחצוצרה זו.

הרפואה הסינית משפיע על תפקוד החצוצרה באמצעות הדיקור על ידי שיפור התנועתיות, צמיגיות הרקמה המצפה את חלל החצוצרה והפחתת רמת הדלקתיות שעשויה לגרום להידבקויות ולחסימות.

כמו תמיד, נושא התזונה הוא משמעותי מאוד וטיפול בדיקור ובצמחי מרפא יכוון לשימוש בהזרמת דם ונוזלים באזור החצוצרות ותמיכה בתנועה והנעה באותם האזורים. הדיקור נעשה גם באזור הסמוך לבטן התחתונה והוא מעודד תנועה של דם ונוזלים אבל גם באזורים מרוחקים בגפיים ומעודד תנועה בערוץ הכבד (מרידיאן הכבד).

מלאי את טופס ההתקשרות ואצור איתך קשר בהקדם

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן