מיומה- שרירן – הטיפול בדיקור סיני ורפואה סינית

שרירן הינו גידול שפיר בשריר הרחם (הרחם הינה שריר). השרירן יכול להיות בקיר החיצוני של הרחם (פונה לכיוון חלל הבטן), בקיר הפנימי של הרחם (פונה לכיוון חלל הרחם) או כזה שחודר את רקמת השריר ומצוי בחלקו הפנימי והחיצוני.

השרירן יכול להשפיע על תפקוד הרחם באופן של דימום מוגבר, גם בין ווסתות ואף להיות מלווה בכאבים, בעיקר כאשר מדובר בשרירן גדול.
השפעתו של השרירן על הפוריות יכולה להיות בשל העובדה שהוא תופס מקום הן בחלל הרחם והן משנה את מבנה רירית הרחם במקום הגדיל שלו ובכך משפיע על סיכויי ההשתרשות.

הטיפול הרפואי הקונבנציונלי בשרירן הינו ניתוח להסרת השרירן אולם להליך זה מספר חסרונות. האחד בשל מצב בו לרוב ישנם מספר שרירנים ולא גידול אחד, עובדה שמסבכת את הפרוצדורה ומצריכה התערבות ופגיעה בכמה מוקדים.
חסרון אחר הינו פגיעה ברקמה המנותחת. ככלל, הנטייה הינה הימנעות מהליך כירורגי כל זמן שאין פגיעה בתפקוד הרחם וכל זמן שאין דימום או כאב משמעותיים.

במצבים של שרירנים בגודל אשר אינו עולה על 5-6 ס"מ בקוטר ההמלצה הינה לנסות ולהקטין או לעכב את גדילתם באמצעים אלטרנטיביים ופה נכנסת לתמונה הרפואה הסינית.

בעיה זו היא מהנפוצות שבבעיות שאני נתקל בהם בקליניקה והטיפול בה הינו יעיל במקרים רבם אשר מוגדרים קלים יחסית. יחד עם זאת, צריך לדעת כי נדרש אורך רוח והתמדה בטיפול זה. הטיפול עושה שימוש בפורמולות צמחי מרפא המוגדרות כ'מניעות ומפרקות התגבשויות' ויש להתמיד בנטילתן לצד הדיקור שמחזק את אותו כיוון טיפולי ותומך בו.

מלאי את טופס ההתקשרות ואצור איתך קשר בהקדם

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן