חולשת מערכת החיסון

מערכת החיסוןחולשת המערכת החיסונית' הינו שם כללי למצב בו הגוף פגיע יותר וחשוף יותר למחוללי מחלה מבחוץ.
ההתבטאות הקלינית של חולשה חיסונית זו היא מגוונת וכוללת זיהומים בעיקר בפלג גוף העליון, בגרון ובראש (אזניים ועיניים).

גורמי מחלה:
מחוללי המחלה הם רבים ומגוונים ובהם וירוסים רבים, בקטריות (חיידקים) ופיטריות ה'מזהות' הזדמנות לשגשג ולגדול.

סימפטומים:

מרבית התבטאויות המחלה כתוצאה ממערכת חיסונית ירודה יתרכזו במערכת הנשימה (הרספירטורית) ויתכן ויתפשטו לאוזניים. הסיבה לכך היא נגישות מערכת הנשימה לפולשים מבחוץ.

הסימפטומים יהיו עיקצוצים בגרון, נזלת שקופה ומיימית, שיעול, דמעות, עייפות ,כאבי ראש קלים עד בינוניים ועוד ועוד…
חשוב: לא כל טיפטוף נזלת שקופה מהאף נגרמת כתוצאה מירידה חיסונית. תיתכן גם נזלת אלרגנית אשר לא שייכת לפרק זה.

בראיה סינית:

הרפואה הסינית מאגדת את שלל הבעיות הנגרמות כתוצאה ממערכת חיסונית ירודה קושרת אותם לאיכות ה'אנרגיה המגנה' או ה-Wei Qi. יכולת הגוף להגן על עצמו תלויה באיכות האנרגיה הזו וביחסי הגומלין של האנרגיה המגנה עם שאר סוגי האנרגיה בגוף (וישנם לא מעט כאלה) ובעיקר עם האנרגיה המזינה – ה-Ying Qi.
ה-Wei Qi מושפע כאמור מאיכות המזון, כמותו וזמני צריכתו אולם לא פחות מכך הוא מושפע מלחץ נפשי ואורח חיים בריא ונכון על מנת שיאפשרו לאנרגיה זו 'לפטרל' ולשמור מפני פולשיםמבלי שתופרע – מבלי הפרעות בזרימתה.
אחראית ישירה על הדיפת פולשים מבחוץ הינה שכבה אנרגטית בשם היאנג הגדול – Tai Yang ואשר ניסמכת על מרידיאני שלפוחית השתן (Urinary Bladder) והמעי הדק (Small Intestine). חיזוק שכבה זו כטיפול מונע ובסמוך לתחילת ההצטננות תסיע מאוד בהדיפת מחולל המחלה.

דרכי טיפול:
כמובן שרצוי לדאוג לתחזק ולבנות מערך הגנה עוד בטרם חליתם וזאת על ידי תחזוקה שוטפת, לא יותר מפעם בחודש, אצל מטפל מוסמך אשר ידאג לחזק את האספקטים החלשים בגופכם ובכך למנוע או לפחות להפחית את עוצמת הפגיעה בגוף על ידי מחולל המחלה. אולם, אם כבר חליתם, חשוב מאוד מאוד! להגיע לטיפול כמה שיותר מוקדם. טיפול בשלבים הראשונים של המחלה הינו קל הרבה יותר.

על מנת לטפל במחלה הנגרמת ממערכת חיסונית ירודה יפנה המטפל לשני האספקטים הבאים: האחד, להדוף את מחולל המחלה החוצה מגופכם באמצעות דיקור וכן על ידי פורמולת צמחי מרפא סיניים. השני, חיזוק ובניית האנרגיה המגינה אשר תסייע בתהליך ההחלמה ותמנע התפתחות סימפטומים משניים ונוספים למחלה הנוכחית. חיזוק האנרגיה המגנה יהווה בסיס למניעת מחלה עתידית.
חזרה לתחילת העמוד

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן