דיקור סיני

03-IMG_4142הרפואה הסינית הינה רפואה הוליסטית וככזו היא נותנת מענה לתמונת מצב כוללנית אותה מציג המטופל.

'כלי העבודה' של המטפל הסיני הינם דיקור, טווינא ופורמולות צמחי מרפא.

הדיקור מתבצע  באמצעות מחטי דיקור מיוחדות בנקודות על גבי הגוף כולו על פי מפת ערוצי אנרגיה הזורמים לאורכו ולרוחבו של הגוף, מכף רגל ועד קצה הקדקוד.

הרפואה הסינית מזהה 365 נקודות דיקור שונות המשתייכות ל- 12 ערוצי האנרגיה שונים (מרידיאנים) ומהוות נקודות השפעה על אספקטים שונים של המרידיאנים השונים. לדוגמא, נקודות אשר מעודדות זרימה במרידיאן שלפוחית השתן, נקודות המסייעות בהפצת אנרגיה ונוזלים על ידי מרידיאן הריאות וכד'.

המטפל יעשה שימוש בנקודה אחת או יותר על מנת להביא לידי ביטוי את האסטרטגיה הטיפולית עליה החליט מבעוד מועד וכן תחת שיקול דעת לאחר שאיבחן את המטופל ומצבו בעת הגיעו לטיפול הספציפי.

המחטים בהם עושים שימוש במערב הינן מחטים דקיקותחד פעמיות וארוזות בסטריליות ואשר אסור לעשות בהן שימוש חוזר. תפקידם הינו לגרות איזור בעומק העור, השריר והריקמה ובכך לממש את פוטנציאל המרידיאן אשר על גביה נמצאת אותה הנקודה. גירוי זה יעורר את 'הזיכרון' המקורי של המרידיאן לגבי אופי הזרימה, איכותה ועוצמתה הטבעיים והראשונים.
השפעת הדיקור היא די מהירה בשל המיקוד והאפקט הישיר. לעיתים עלול המטופל לחוש בהחמרה ראשונית בסימפטומים אשר ברוב המקרים תחלוף תוך מספר שעות עד יום ותפנה מקום לשיפור המיוחל.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן