דיקור סיני לתמיכה ב-IVF

תמיכה ב-IVF, הפריה חוץ גופית

לכאורה, כשמדובר ב-IVF, התחושה הרווחת היא כי אין כיצד לעזור באמצעות הרפואה הסינית. שהרי הטכנולוגיה 'עושה את העבודה' עבורנו, התהליך ההורמונאלי נשלט ע"י מתן תרופות ועצם ההפריה – החיבור זרע ביצית מבוצע במעבדה.

ובכן, תפיסה זו אינה נכונה כלל ועיקר. ישנם לא מעט שלבים ואלמנטים בתהליך שניתן לשפרם ואפילו להפוך כישלון להצלחה במהלך כולו.

ראשית, לא כל IVF מתבצע במתכונת של תמיכה הורמונאלית מבחוץ, ישנם תהליכי IVF 'טבעיים' בהם משתלבים בתהליך הטבעי של מחזור האישה ומבצעים שאיבה של ביצית, מניפולציה של הפגשת זרע – ביצית ושוב, השתלבות במנגנוני הרבייה הנשיים וביצוע החזרת העובר לתוך דופן הרחם.

במתכונת זו, יש למטפל הסיני השפעה גדולה וחשובה כמעט על כל אחד מהשלבים. תמיכה ביכולת גדילת הזקיק והביצית שבתוכו, תמיכה באיכות הביצית, תמיכה בגדילת רירית הרחם ובשלות התנאים לקליטת העובר בעת ההחזרה ועוד ועוד…

בתהליך אחר, בו נדרשת תמיכה רפואית הורמונאלית, תפקיד הטיפול הסיני שונה בלא מעט מהאלמנטים הטיפוליים. המטפל נדרש לקחת בחשבון את השלבים הטיפוליים הרפואיים ולהשתלב בהם בחוכמה וברגישות. כאן נכנסים אלמנטים רגשיים בשל השפעת התרופות ההורמונאליות אשר עלולות לתקוע את התהליך גם אם מבחינה רפואית הכול מתנהל כשורה. במתכונת טיפולים כזו, אני אוהב להשתמש בפרוטוקול הטיפולי הבא:

א. השתלבות בסוף המחזור האחרון שלפני ההחזרה – בשלב זה נדרשת תמיכה בכליות השולטות על פאזה זו של המחזור ואשר מכינות את הקרקע לקראת המחזור הבא בו מתקיימת ההחזרה.

ב. המשך טיפול מייד בתום הווסת על מנת לתמוך בתהליך בניית הרירית והכנתה לקראת קבלת הביצית המופרית. שלב זה הינו סופר-קריטי להצלחת המהלך כולו.

ג. בסמוך למועד ההחזרה, אני מבצע טיפול על מנת לתמוך במערכת החיסונית לקראת ההחזרה על מנת למנוע התפתחות דלקת בשל אקט ההחזרה.

ד. הטיפול האחרון בפרוטוקול זה הינו ביום ה-8 שלאחר השאיבה/ביוץ, כמובן לאחר שהתבצעה ההחזרה.
בטיפול זה אני פונה לחזק את זרימת הדם לרחם ולתמיכה ברירית וביכולתה לקלוט את העובר ולקיים השרשה.

באף אחד מהשלבים, הן בפרוטוקול נטול ההורמונים וגם בזה הנתמך בהורמונים, אסור לשכוח את האספקט הנפשי.

חשוב לתשאל לגבי מצב הרוח ורמת המתח של האישה ושל הגבר גם.

בתום התהליך ועם קליטה מוצלחת של הריון, חשוב לקיים מתכונת של טיפול לשימור ההיריון והרגעת העובר ותמיכה באישה ההרה ותחושותיה.

מתכונת זו צריכה להישמר בפורמט של טיפול אחת למספר שבועות (כפעם בחודש) למעט במקרים מיוחדים המצריכים תמיכה צמודה יותר.

מלאי את טופס ההתקשרות ואצור איתך קשר בהקדם

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן