אמנוריאה (אל ווסת)

אמנוריאה

מקור השם אמנוריאה

פרוש השם אמנוריאה הינו 'אין מחצית ראשונה'… המשמעות היא שאין בניה של רירית רחם ומכאן גם לא תהיה התפרקות שלה בדמות דימום וויסתי.
לקריאה נוספת על פוריות האישה בראיה הסינית, לחצי על הקישור הבא: פוריות האישה

אמנוריאה (אל ווסת) הינה בעיה השייכת למשפחה של בעיות אי סדירות המחזור הנשי, כגון, כאבי מחזור, דימום ווסתי מועט, דימום ווסתי רב, דימום בין ווסתות ועוד. הרפואה הסינית מיטיבה לתת מענה יעיל לכל הבעיות הללו.

iStock_000016520437XSmall-300x223

אמנוריאה ראשונית ואמנוריאה משנית

את הבעיה מחלקים לשני מקרים שונים. האחד והפחות שכיח, נקרא אמנוריאה ראשונית, מצב בו אין ולא היה עדיין מחזור חודשי נשי, בניה ופירוק של רירית הרחם. השני, אמנוריאה משנית, הינו מצב בו היה מחזור נשי אולם הוא פסק בטרם עת.
הראיה הסינית מסווגת את תופעת האל ווסת לשתי קבוצות עיקריות, די בדומה לראיה המערבית.
הראשונה, סיבה מולדת של 'חוסר' אשר מתבטא בפגיעה ברמת הדם. התאוריה הסינית מגדירה מצב זה כחולשה באנרגיית החיים (Qi) אשר תפקידה לדאוג לתפקוד תקין וסדיר של מערכות הגוף, וכן חולשה ו'יובש' ברמת אנרגיית הדם. מצב זה יתבטא לעיתים, בנוסף לתופעת האל ווסת, גם באי יכולת שגשוג וגדילה של הגוף (Failure to thrive). נשים אלה יתאפיינו בגוף קטן וצנום ובגובה מתחת לממוצע.
הקבוצה השנייה מאופיינת בתהליך ארוך ואיטי של שחיקה וכלוי המשאבים, וביניהם המשאבים הדרושים לקיום מחזור נשי סדיר. בקטגוריה זו נופלות כל אותן נשים אשר מתישות את עצמן בעבודה פיזית ו/או מנטלית משמעותית וסטרס. כמו כן, אחת הסיבות העיקריות להתפתחות אמנוריאה משנית הינה הרגלי תזונה לא נכונים. תזונה 'קרה', לא סדירה ולא מותאמת.
הטיפול בשתי הקבוצות הינו יעיל ומניב לרוב תוצאות יפות עד כדי הסדרת המחזור החודשי התקין. אולם חשוב להבהיר, שתיקון בעיה שהתגבשה במשך זמן רב, מצריך סבלנות והקפדה על הנחיות הטיפוליות גם מעבר לטיפול בחדר הטיפולים.

חשוב מאוד! להקפיד על הנחיות התזונה המתאימה ונטילת פורמולת צמחי מרפא מותאמות לכל אישה בנפרד.

מלאי את טופס ההתקשרות ואצור איתך קשר בהקדם

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן