אנדומטריוזיס, יציאות רכות ועצירויות

שלל תסמיני האנדומטריוזיס, כולל גם תופעות גאסטרו-אינטסטינליות (GI), כגון יציאות רכות ושלשולים, לצד עצירויות.

לא פעם, תופעות אלה מתחלפות ומופיעות לסירוגין.

הסיבה העיקרית ליציאות הרכות והשלשולים, הינה רגישות רבה וגירוי של המעיים, בפרט המעי הגס, אשר לעיתים מושפע מנגעים הנמצאים על גביו ולעיתים, מושפע מהדלקתיות המאפיינת את מחלת האנדומטריוזיס.
תסמינים אלה דומים לתסמינים האופייניים ל תסמונת המעי הרגיש (IBS), ולא פעום, אישה המדווחת על תופעות אלה, מאובחנת באופן שגוי, כסובלת מ-IBS.

כאמור, לעיתים מופיעות תופעות הפוכות, המתאפיינות בעצירות קשה, אשר גם היא עשויה להיות מלווה בכאבים קשים עד אשר מגיעה ההתרוקנות.

העצירות הינה התבטאות ברורה של האופן בו רואה הרפואה המשלימה את מחלת האנדומטריוזיס – סטגנציה (תקיעות) משמעותית, עם תנועתיות ירודה. התנועתיות הירודה אינה מוגבלת לתנועת הדם בלבד (כך רואים לרוב את בעיית האנדומטריוזיס בעיניים הסיניות), אלא גם תנועתיות ירודה של חומר במעיים.
חוסר בתנועתיות זו, משאירה את המזון בתוך המעיים למשך פרק זמן ארוך יותר, בו סופגות המעיים עוד ועוד נוזלים (זה חלק חשוב בפעילות המעי הגס), ומשאירות את שאריות המזון יבש יותר, דל בנוזלים, ולכן קשה יותר למעבר – עצירות!

במקרה כזה, ובכלל באנדומטריוזיס, חשוב להקפיד על תנועה רכה של האגן, בפעילות גופנית מתונה ורכה, כגון יוגה נשית.

ישנם מזונות שעוזרים בלחלוח (לחות) המעיים, ומסייעים בהתרוקנות קלה יותר. כדוגמה אציין את זרעי הצ'יאה, זרעי פשתן, וכן מיץ שזיפים, כף שמן זית עם כמה טיפות לימון ושתי כוסות מיים חמימים מייד עם הקימה בבוקר.

ישנן תמציות צמחים אשר עשירות במחזקי דם, וצמחים מלחלחי מעיים, וניתן לשלבם בתוך ההמתכונת הטיפולית.

נסי לעזור באיבחונך שלך, ולמפות את מועדי התופעות. האם את מוצאת תבנית קבוע של הופעת התסמינים? האם חוזרים על עצמם בשלבים כאלה או אחרים במחזוריות, בקורלציה לשלבי המחזור השונים? אם כן, עדכני את רופא האנדומטריוזיס שלך, זה יסייע לו באבחנה.

לקריאה על התסמינים הנוספים…

מלאי את טופס ההתקשרות ואצור איתך קשר בהקדם

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן